Visszér ellen - ezek a legjobb visszér krémek és gyógyszerek

Visszér ellen – Ezek a legjobb visszér krémek

A visszér vagy visszértágulat, orvosi nevén varicositas, leginkább a lábat érintő probléma, melynek esetén egy vagy több véna szakasz kitágul, melynek következtében lábdagadás, lábszárfájdalom, nehéz láb érzés jelentkezik.

A fájdalom mellett a visszér egyben esztétikai problémát is jelent. A visszér nem ismeretlen a magyar emberek előtt sem, ugyanis a lakosság körülbelül 20-40%-át érinti.

Cikkünkben megismerheti a visszér tüneteit, okait és a legjobb vásárlói értékelésekkel rendelkező visszér elleni krémeket, gyógyszereket és megoldásokat mutatjuk be.

Tartalom

A visszér tünetei

A visszér elsősorban a lábakat érintő betegség, így a tünetek is jellemzően ezt a területet érintik, melyek az alábbiak lehetnek:

  • Fájdalom, viszketés
  • Nyugtalan láb szindróma
  • Nehézláb érzés
  • Láb egyoldalú dagadása
  • Kitüremkedő, kacskaringós erek
  • Lábszárfájdalom
  • Hámló bőrfelület
  • Barnásan elszíneződött bőr

A panaszok elsősorban a nőket érintik, főleg a harminc-negyvenes, már szült korosztályt. Az életkor előrehaladtával a panaszok egyre több embert érintenek. A tapasztalatok azt mutatják, hogy sokan inkább kozmetikai problémaként kezelik a visszért, így a visszér elleni kezelést is félvállról veszik.

A visszér okai

A visszér akkor alakul ki, ha a nyirokrendszer és a vénás érrendszer az elhasznált vért nem képes elszállítani a szövetekből. Emellett a szövetközti térben lévő nagy molekulájú, mérgező anyagcseretermékek sem kerülnek elszállításra.

Az egészséges vénák abban az esetben képesek a szív felé szállítani a vért, ha faluk kellőképp rugalmas és ép, továbbá a vénabillentyűk megakadályozzák, hogy a vér visszafelé áramolhasson. Nem csupán az erek egészsége fontos, hanem a szív megfelelő szívóereje is.

Vannak bizonyos tényezők, amelyek hajlamosítanak a visszér problémák kialakulására, ilyen például:

Női nem

Ahogy fentebb is említettem, a nők esetében jóval gyakoribb a visszér, mint a férfiak esetében, így ez is egy hajlamosító tényező.

Genetika

Ha közeli családtag szenved visszér miatt, akkor nagy az esélye, hogy előbb-utóbb ki fog alakulni más családtagok esetében is. Ha a családban kötőszöveti betegségek is halmozottan jelen vannak, akkor drasztikusan megnő a visszérre való hajlam esélye.

Túlsúly

A túlsúly több szempontból is megterhelő a szervezet számára, így a vénáknak is extra terhelést jelent.

Álló vagy ülő munka

Az olyan munkák, melyek hosszan tartó állás vagy épp ellenkezőleg, ülést kívánnak meg, szintén elősegítik a visszér kialakulását.

Hormonális tényezők

A visszér kialakulását a női nemi hormonok nagy mértékben támogatják, ezért a hormonpótló kezelések, hormonális változások és a hormontartalmú fogamzásgátlók mind ezt a folyamatot segítik elő.

Életkor előrehaladása

Idővel a vénák falai veszítenek rugalmasságukból és a billentyűelégtelenség esélye is megnő.

Várandósság

A magzat növekedésével a kismedence vénáira gyakorolt nyomás növekszik, emellett a progeszteron és ösztrogén hormonok lazítják az érfalakat, amely szintén a visszér kialakulásnak kedvez.

A visszér kezelése

A visszér betegség kezelésére számos módszer létezik, így senkinek sem kellene a kellemetlen tünetektől szenvednie. De, ahogy fentebb is említettük, a gyógyulás útját gyakran az állja, hogy a páciens nem vesz tudomást a problémáról és esztétikai gondnak tekinti. Holott kezeletlenül a visszér idővel súlyos következményekkel jár! Lássuk milyen eszközeink lehetnek a visszér ellen:

Visszér gyógyszer, tabletta

A visszér tabletta és krémek alkalmazása lehetővé teszik az otthoni terápiát. Ezek kombinált használata, tehát a külső-belső kezelés bizonyul igazán hatásosnak a visszér ellen.

A visszér tabletták esetébben leginkább arra kell ügyelni, hogy többségük vérhígító hatóanyagot is tartalmaz, ezért véralvadásgátló gyógyszerrel együtt nem alkalmazhatók.

Legjobb visszér elleni gyógyszer

A visszér ellen számos hatékony gyógyszer kapható, azonban ezek esetében célszerű kikérni az orvos véleményét, valamint elolvasni a betegtájékoztatót, különösen abban az esetben, ha más gyógyszert is szed!

Szintén fontos, hogy ha több nap elteltével sem javulnak a panaszok, akkor mindenképp orvoshoz kell fordulni!

Detralex 500 mg filmtabletta

Detralex 500 mg visszér ellen filmtabletta

A Detralex 500 mg filmtabletta tökéletes megoldás éjszakai lábgörcs, heveny aranyeres tünetek, éjszakai lábikragörcs, lábfeszülés, nehézláb érzés és vénás eredetű fájdalom kezelése esetén. Ezenkívül érvédő hatású készítmény, így jótékonyan erősíti a vénákat és kellő védelmet nyújt a visszér ellen.

A készítményből napi két tablettát kell fogyasztani felnőttek esetében. Délben és este 1-1 tablettát. Aranyeres roham esetén az első négy napban hat tablettát kell bevenni két adagra elosztva, tehát 3-3 darabot. Az utána következő 3 napban pedig 2-2 tablettát naponta

Venotec 600 mg tabletta

Venotec 600 mg visszér gyógyszer

A Venotec 600 mg tabletta vénaerősítő- és védő hatással rendelkezik, így kiválóan alkalmas az alsó végtagok krónikus vénás elégtelenséggel kapcsolatos tüneteinek enyhítésére, mint például a visszér fájdalom, éjszakai lábikragörcs, feszülés és nehézláb érzés. Ez a gyógyszer nem csak a visszér ellen , de az aranyeres panaszokkal szemben is hatékonyan alkalmazható.

A készítmény ajánlott szedése felnőttek esetében napi 1 tabletta reggel étkezés közben, az alsó végtagokkal kapcsolatos krónikus vénás elégtelenség esetén.

Ha heveny aranyeres roham miatt szenved, akkor pedig 4 napon keresztül napi 3 tabletta szedése ajánlott. Az azt követő 3 napban pedig napi két tabletta bevétele javasolt.

RepaDolo 1000 mg filmtabletta

RepaDolo 1000 mg visszér elleni tabletta

A RepaDolo az alsó végtagok vénás elégtelenségére, tüneteire kifejlesztett készítmény. Lábfájdalom, nehézláb-érzés és éjszakai lábikragörcs esetén javasolt alkalmazása. Emellett a heveny aranyeres fájdalomra is megoldást jelenthet.

A RepaDolo 1000 mg filmtabletta ajánlott adja nap egy tabletta egy pohár víz kíséretében vagy abban feloldva az alsó végtagok vénás elégtelensége esetén.

Aranyeres roham esetén az adag növelhető, még pedig a következőképp: az első 4 napban háromszor 1 tabletta bevétele szükséges, míg a további 3 napon kétszer 1 tablettát kell bevenni.

Visszér krém, kenőcs

A visszér betegség időben való felismerése esetén a vény nélkül kapható visszér krémek is hatékonynak bizonyulnak. A visszér krém külsőleg, helyben hat, így igazán hatékony megoldás. A fokozott hatás érdekében a krémek alkalmazását érdemes tabletta szedéssel is kiegészíteni, így megvalósul a vénák külső-belső támogatása.

Legjobb visszér elleni krém

Akárcsak a tabletta, úgy a krémek esetében is fontos a megfelelő alkalmazás, így azt javasoljuk, hogy kérje ki orvosa tanácsát vagy olvassa el a betegtájékoztatóban foglaltakat és aszerint járjon el a visszér elleni kezelés során.

Lioton 1000 NE/g gél

Lioton 1000 NE/g legjobb visszér krém

A Lioton gél alkalmas a véna műtét utáni tünetek enyhítésére, a felületes vénás rendszer betegségeinek tüneti kezelésére és a visszeresség szövődményeinek megelőzésére.

A Lioton gélt ép bőrfelületre szabad kenni. A kezelendő területre nyomjon ki 3-10 centiméter hosszúságú csíkot és gyengéden masszírozza a bőrébe. A kezelést napi három alkalommal ismételje meg.

SP 54 emulgél 15 mg/g gél

SP 54 emulgél 15 mg/g visszér elleni kenőcs

Az SP 54 emulgél 15 mg/g gél pentozán-poliszulfát-nátrium hatóanyaggal rendelkezik. Ez egy véralvadásgátló vegyület, mely meg tudja gátolni a vérrögképződést, illetve részben képes feloldani a már kialakult vérrögöket. Helyi alkalmazással javítható az erek vérellátása és csökkenthető a vérsűrűség. Emellett gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik. A készítmény egyéb összetevői, például az esszenciális olajok izomgörcs oldásra és fájdalom csillapításra alkalmasak.

Az SP 54 Emulgél 15 mg/g gélt a beteg terület nagyságától függően napi 2-3 alkalommal szükséges alkalmazni. Körülbelül 2-5 centiméter gél csíkot kell nyomni a kezelendő felületre és finoman bele kell masszírozni a bőrbe.

Dr.Theiss Venen Gél 100ml

Dr.Theiss Venen krém visszér ellen

A Dr. Theiss Venen Gél a visszérgyulladás és visszértágulatok okozta panaszok enyhítésére alkalmas. Továbbá a végtag duzzanat csökkentésére is alkalmazható.

A Dr.Theiss Venen Gélt az érintett részre kell felvinni, majd finoman bele masszírozni a bőrbe. Természetes összetevőket tartalmaz, így nem lehet túladagolni.

Visszér injekció

Az injekcióval történő visszérkezelések elnevezése szkleroterápia. A szkleroterápia többféle készítménnyel is történhet, például hab formátumú gyógyszerrel vagy injekciós oldattal. A közvetlenül az értágulatba beadott szer hatására megszünik abban a vérkeringés, az érfalak összetapadnak, majd elhegesedve elzáródnak. Mindez a szer okozta steril kémiai érgyulladás eredménye.

A szakmai szabályok szigorú betartása mellett a páciensnek nincs oka komolyabb mellékhatások vagy szövődmények miatt aggódni. Optimális indikációval, valamint megfelelő gyógyszer és hatáserősség választással a visszér elleni kezelés igazán hatékony.

Visszérműtét

Hagyományos visszérműtét

Előrehaladott állapotban sajnos a visszér elleni kenőcsök és tabletták nem sokat érnek, mindenképp műtétre van szükség a számottevő eredmény érdekében. A visszér kezelésére többféle műtéti alternatíva áll rendelkezésre.

Hagyományos visszérműtét

A hagyományos visszérműtét esetében néhány metszés segítségével az orvos megkeresi a fő vénatörzseket, melyeket aztán átvág és az érbe vezetett szonda segítségével a vénát eltávolítja, úgy, hogy kihúzza a helyéről.

A hagyományos visszérműtétek egyre inkább háttérbe szorulnak, mivel a műtét egyik nagy hátránya, hogy komoly szöveti sérülést okoz. Ráadásul a véna kihúzása következtében az oldalágak is elszakadnak, amely a műtét utáni bevérzéseket és fájdalmakat eredményezheti.

Lézeres visszérműtét

A lézeres visszérműtét megkezdése előtt a szakorvos ultrahang segítségével megjelöli a kezelendő vénákat. A véna lezárása fentről lefelé történik a lézer katéter lassú, folytonos visszahúzásával, az ultrahang állandó ellenőrzése mellett.

A lézeres visszérműtétet követően a páciens kezelt végtagjára egy kompressziós harisnya kerül. Ha semmilyen panasz nem jelentkezik, akkor a páciens szinte azonnal hazamehet, nem kell napokat a kórházban töltenie.

Visszér műtét árak

A hagyományos visszérműtét ma már kevésbé elterjedt, főleg a lézeres visszérműtét gyakori. Utóbbi ára több tényezőtől függ, de alapvetően elmondható, hogy körülbelül 300.000 és 1.000.000 forint körül mozog az ár.

Az összeget főként az befolyásolja, hogy egy vagy két végtagon kell elvégezni a műtétet. Ha mindkét végtagon szükség van a beavatkozásra, akkor az összeg akár duplájára is nőhet. Emellett nem szabad elfeledkezni a konzultáció és az ultrahangos vizsgálat díjáról sem.

Visszér kezelése házilag

A visszér kezelése házilag is lehetséges, abban az esetben, ha az állapot nem túl előrehaladott. Emellett a gyógyszeres és műtéti kezelés kiegészítésére is tökéletesen alkalmasak a házi módszerek.

A visszeresség kialakulásának egyik fő oka a mozgásszegény életmód, ezért az életmód váltás mindenképp sokat segíthet a visszér betegség elkerülésében, valamint kiújulásának megakadályozásában, így a műtétet követően nem szabad visszatérni a korábbi mozgásszegény életmódhoz. Ha rengeteget áll vagy ül, akkor érdemes tenni ellene. A lábak felpolcolása is nagyon hasznos lehet. 

Vannak hölgyek, akik előszeretettel hordanak magassarkút. Ha ez túlzásba van vive, akkor az nagy mértékben rontja a vénás visszaáramlást. Éppen ezért érdemes a kényelmet az esztétika elé helyezni az egészség érdekében.

Visszér ellen szódabikarbóna

A visszér kellemetlen tünetei ellen nem csupán hatékony, de egyben kellemes megoldást is jelent a langyos, sós és szódabikarbónás langyos vízben való lábáztatás. Só tekintetében a legjobb opció a parajdi só, mivel rengeteg ásványi anyagot tartalmaz.

A lábáztatáshoz egy evőkanál sóra és egy evőkanál szódabikarbónára van szükség, melyeket testmeleg vízben kell feloldani. Körülbelül 20 percig kell tartania a lábfürdőnek és maximum bokáig kell érnie.

Visszér torna

A mozgás mindenképp haznos a visszérrel szemben. Érdemes tisztában lenni vele, hogy a visszértorna gyakorlatai nincsenek kőbe vésve, tehát nincs egy olyan hivatalos gyakorlatsor, amit csak és kizárólag visszér tornának lehetne nevezni. Azonban bárki összeállíthatja magának a saját visszér tornáját néhány hasznos gyakorlattal.

A legegyszerűbb gyakorlat a lábemelés, amely nem csupán nyújtja a lábizmokat, de erősíti is azokat. A gyakorlatot érdemes hanyatt fekve végezni. A kezek a test mellett pihennek vagy a fenék alá is lehet tenni őket. Utóbbi különösen gerincbántalmak esetén hasznos. A lábat addig emelje fel kinyújtva, ameddig csak tudja.

A mozdulat legyen óvatos, ne kapodós és semmiképp se lendületből történjen. Eleinte elég lábanként 5 ismétlés, majd fokozatosan növelhető az ismétlések száma.

A lábemelések után következhet a lábfejek átmozgatása. Ez történhet a lábfejek körkörös mozgatásával, valamint a lábfejek feszítésével és nyújtásával.

A felemelt lábakkal levegőben való biciklizés is serkenti a véráramot, ezáltal igen csak hasznos.

Ez mindössze két példa, a lábak edzésének, tornáztatásának csak a képzelet szabhat határt. Az viszont nagyon fontos, hogy ha fájdalmat érez, akkor azonnal fejezze be a mozgást.

Természetesen nem csak a lábak tornáztatása hasznos, hanem az olyan sportok is, mint a séta vagy az úszás.

Visszér megelőzése

A visszér kialakulásában a genetika komoly szerepet játszik, amin viszont nem lehet változtatni. Viszont vannak olyan tényezők, amelyek ellen hatékonyan lehet tenni. Az egészséges életmód nagymértékben befolyásolja a visszér kialakulását, ezért fontos nagy figyelmet szentelni a változatos, tápanyagokban gazdag táplálkozásnak és a rendszeres mozgásnak.

Egy kis odafigyeléssel elkerülhető a visszér és annak kellemetlen tünetei!

Értékeld a cikket:

  • Rating